Jak to dopadne, když hodíte tento zámek do nádrže s vodou?

 

Podívejte se na recenzi alarmového zámku ABUS Detecto 7000 RS1


 

 


 


Hledáte nejbližší prodejnu zboží ABUS?
 

 

mapa našich prodejců

 

 


Proč (ne)nosit přilbu na kolo?

08.08.2016

 

Průzkum, který pro naši centrálu v Německu provedla agentura TNS EMNID, poukázal na zajímavý výsledek: při každé jízdě po přilbě v Německu sáhne jen asi polovina lidí, o něco více, když se jede někam na výlet nebo do terénu, ale ani ne tří čtvrtiny lidí si ji vezmou, pokud jedou po městě. Možná jím vadí, že si zničí účes (24 %).

 

Je také zajímavé, že při výběru přilby dávají Němci přednost bezpečí a pohodlí, zatímco na cenu se jako na hlavní ukazatel dívá asi jen třetina z nich. Jak by asi podobný průzkum dopadl v České republice?

 

Helma není potřeba?


Používání přilby je podle některých názorů ovlivněno mediální masáží a jde o výnosný obchod se strachem. Tento názor zastává například zkušený cyklista Vít Štěpánek, který jezdí na kole bez helmy. 


Na druhou stranu můžeme citovat například ze zajímavého článku Hospodářských novin:
 

Podle ministerstva vnitra jedno ze čtyř vážných cyklistických zranění je zranění hlavy a v polovině všech cyklistických nehod je zasažena jezdcova hlava. Většina vážných cyklistických nehod se nestane na rušných komunikacích, ale na klidných vedlejších ulicích. Proto je třeba, aby zejména rodiče měli neustálý přehled, kde se jejich ratolesti pohybují, a aby dohlédli, zda jejich děti mají kolo řádně vybavené a používají cyklistické přilby."


Když pročítáme diskuze na toto téma, ukazuje se jasně, že se problém nošení přilby týká také aktuálního trendu cyklistiky. Častý názor totiž je, že dnes na stezkách pro cyklisty ale i mimo ně narazíte na více lidí než před lety. Děti, psy, lidi na kolečkových bruslích nebo třeba úplné začátečníky. A tak úrazů přibývá.

 


 

Nepotřebujeme Vás přemlouvat, abyste nosili přilbu na kolo a ani Vás nebudeme přehnaně strašit statistickými údaji o nehodách. Chceme Vás přesvědčit! Cyklistické přilby ABUS jsou samozřejmě bezpečné. Bezpečnost je totiž hlavní myšlenkou naší firemní filozofie.

 

Vyrábějí se v našem vývojovém centru za použití nejmodernějších technologií. Výsledkem jsou produkty, které se vyznačují moderním designem, detailním zpracováním, pohodlným nastavením, komfortním nošením a perfektním odvětráváním. Přilby ABUS jsou tak nejen všestranné a elegantní, ale jsou vynikající třeba i pro náročné sportovce.

 

Výstřižek: ABUS HYBAN - přilba do města

Outdoor magazín: helma MountK + zámek Phantom 8960 

 

 

Vyhledejte si nejbližší prodejnu ABUS
v mapě obchodních partnerů
Pro obchodní partnery

 

Nabízíme helmy na kolo pro dospělé, juniory i děti.

 

Závodní a sportovní přilby

 Městské přilby a na elektrokola

Závodní a sportovní přilby ABUS mají mnoho vlastností, které ocení ti, co hledají high-end kvalitu. 

více > 

Denní provoz ve městě je náročný, a je třeba myslet na bezpečí. 

 

více >

 

Přilby pro volný čas

Přilby pro děti

 

Zaručují pohodlnou jízdu na cyklostezkách, silnicích a v běžném terénu.

více >

Zdraví dětí a bezpečnost při jízdě na kole znamená především mít kvalitní přilbu. Podívejte se na naši nabídku. 

více >