Jak to dopadne, když hodíte tento zámek do nádrže s vodou?

 

Podívejte se na recenzi alarmového zámku ABUS Detecto 7000 RS1


 

 


 


Hledáte nejbližší prodejnu zboží ABUS?
 

 

mapa našich prodejců

 

 


Visací zámky pro únikové hry. Tip od ABUS

07.02.2016

Stojíte uprostřed zamčené místnosti a víte, že máte jen 60 minut na to, abyste se společně s přáteli dostali ven - jinak dojde například k úniku radiace. V reálném životě dost nepříjemná, a navíc pro většinu z nás nepředestavitelná situace. Pokud se ale jedná jen o hru, tak získáte skutečně netradiční a velmi zajímavou zkušenost. 

 

Únikové hry (známé pod názvy "escape the room" nebo "exit game") vznikly v zahraničí a jsou velmi populární i u nás. Dokonce tak, že zahrát si je jezdí i lidé ze zahraničí, kteří například přijedou na víkend a vyzkouší si hned dvě nebo tři.

 

 

Každá věc v místnosti může mít svůj význam.

Princip únikových her

  • v uzavřené místnosti mají (nebo mohou mít) všechny předměty svůj účel

  • společně s vašim týmem (většinou 4 až 5 lidí) máte za úkol vyřešit hádanky, které jsou v místnosti umístěné

  • stačí používat selský rozum, každý z týmu navíc má svoje přednosti a většinu hádanek vyřešíte logikou

  • pokud se zadrhnete a nevíte jak dál, můžete využít nápovědu průvodce, který vás většinou pozoruje přes kameru a pomáhá vám

  • v místnosti je např. i toaleta (bez hádanek) a někdy i kuchyňka. Cílem není vás stresovat, ale pobavit...

  • témata jsou různá: únik z vězení, záchrana lidstva, vyřešení záhady nebo např. to, že Sherlock Holmes hledá nové lidi do svého týmu, kteří umí řešit záhady - to se řeší v únikové hře Sherlockova kancelář

Únikové hry a ABUS

Většina her a hádanek je postavená na tom, že máte zjistit kombinaci čísel, které vám odhalí kód visacího zámku. Otevřením zámku se dostanete k další hádance nebo odhalíte část tajemství. Možností je mnoho, ale je tu také jedna, kterou nemají pořadatelé těchto her rádi – méně kvalitní zámky lidé otevřou i bez zvolení správné číselné kombinace, což kazí zážitek ze hry. A to je asi to nejhorší, co se může stát.

 

Visací zámky ABUS určené pro únikové hry


Sešli jsme se s panem Martinem Chybou, provozovatelem právě Sherlockovy kanceláře, u krátkého rozhovoru, protože používá visací zámky ABUS na kód. Zajímalo nás, jakou má s nimi zkušenost. 

Proč používáte právě visací zámky od ABUS? 

Nepoužívali jsme je od začátku. Nakoupili jsme nejdřív snad všechny možné značky a dělali jsme si pečlivé záznamy o tom, které a jak fungují. Neřešili jsme tehdy vůbec značku, měli jsme je jen očíslované. A objevili se různé problémy. Některé nám lidé otvírali bez toho, že by znali kód. Jindy, a to bylo ještě horší, ho třeba znali, ale ačkoli ho zadali, tak jim zámek nešel otevřít. A to je velice nepříjemná situace...Taky se u některých nepohodlně otáčel číselník. Nakonec ze všech nejlépe vycházel právě ABUS.

Čím myslíte, že to je? Ostatní visací zámky jsou přece také často kvalitní...

Velkou roli hraje to, jak lidé se zámkem zacházejí. U nás je to v podstatě testovací kancelář pro visací zámky, protože se na nich lidé často dost "vyřádí". Jak se hráči s ubíhajícím časem dostávají pod tlak, jsou zámky často vystavovány nevybíravému zacházení, kterému však musí bezpodmínečně odolat. Proto jsme potřebovali najít 100% spolehlivé zámky, se kterými budou návštěvníci všemožně manipulovat, zkoušet různé varianty kódů a my si budeme vždy jistí, že až zadají ten správný, zámek se spolehlivě otevře.

Bylo ještě nějaké další kritérium?

Design zámku, který by zapadal do konceptu hry, byl pro nás důležitý. Stejně jako si zakládáme na propracovaném designu naší místnosti evokující období viktoriánské Anglie, chtěli jsme, aby vzhled zámků nerušil výsledný dojem a naopak jej příjemně dokresloval.


Děkujeme. 


Visací zámky ABUS s kódem

724/20 724/30 724/40


Pevný visací zámek se 3 nebo 4 místným kódem
Tělo zámku je vyrobeno z lehkého hliníku

Mnoho barevných variant

Visací zámek na 3 místný kód

ABUS 724/20

   
šířka (a) 22,5 mm
horizontální rozteč (b) 9 mm
vertikální rozteč (c) 22 mm
průměr oka (d) 3 mm
hloubka  (e) 13,5 mm
výška (f) 52,5 mm

Visací zámek na 3 místný kód

ABUS 724/30

   
šířka (a) 31,5 mm
horizontální rozteč (b) 14 mm
vertikální rozteč (c) 26 mm
průměr oka (d) 5 mm
hloubka  (e) 15,5 mm
výška (f) 65 mm

Visací zámek na 4 místný kód

ABUS 724/40

   
šířka (a) 41,5 mm
horizontální rozteč (b) 21,5 mm
vertikální rozteč (c) 26 mm
průměr oka (d) 6 mm
hloubka  (e) 17,5 mm
výška (f) 77 mm

Provozujete také únikovou hru? Nebo prodáváte visací zámky ve svém obchodě?


Prozkoumejte nabídku visacích zámků na kód od ABUS

visací zámky na kód

 



TIP OD ABUS

Troufnete si na Sherlocka?

Uspořádejte team-building pro své zaměstnance nebo si zajděte s rodinou do Sherlockovy kanceláře. 

 

Sherlockova pracovna je originální úniková hra v centru Prahy jen čtyři tramvajové zastávky od Václavského náměstí. Objevte své deduktivní schopnosti během řešení záhadné vraždy. Přijďte strávit hodinu plnou úžasných hlavolamů, neobyčejných hádanek a šifer. Fanoušci Sherlocka Holmese jistě ocení dobové souvislosti. Ale i když toho o Sherlockovi moc nevíte, tak vás hra určitě vtáhne do děje.

 

Příběh únikové hry je situován do období viktoriánské Anglie a vy se společně s přáteli ocitnete v kanceláři Sherlocka Holmese. V době jeho nepřítomnosti bude jen na vás vypátrat sériového vraha, který za sebou nechává jednu oběť za druhou. Dokážete ho vystopovat právě vy, dříve než znovu udeří? K překonání všech hádanek, šifer a záludností budete muset prokázat důvtip, šikovnost a smysl pro detektivní myšlení.


PŘEJÍT NA WEB SHERLOCKOVY KANCELÁŘE