Jak to dopadne, když hodíte tento zámek do nádrže s vodou?

 

Podívejte se na recenzi alarmového zámku ABUS Detecto 7000 RS1


 

 


 


Hledáte nejbližší prodejnu zboží ABUS?
 

 

mapa našich prodejců

 

 


Visací zámky jako znamení lásky

04.08.2016

ZÁMKY LÁSKY

Na jedné straně stojí láska se svou pošetilostí a gesty, které ve vás mohou vyvolat i po letech krásné vzpomínky. Ostatně, je něco hezčího, než když zamilovaný pár nechá jako důkaz lásky někde uzamčený zámek se svým jménem a po letech společného života ho znovu najde na místě, kde si kdysi slíbili lásku? Na straně druhé tu ale máme radní, památkáře a městskou údržbu, kterým stovky a tisíce visacích zámků na mostech přidělávají vrásky na čele. Jako vždy je ideální řešení někde uprostřed.


Která možnost vám připadá romantičtější? 


 

ABUS nabízí hned několik tipů, kde se dají zámky lásky použít:

  • Zámky na mostě. To je nejčastější způsob, kam se zámky umisťují. Má to své pro (většinou je z mostu krásný výhled) a své proti (ničí se zábradlí mostu a je dost pravděpodobné, že zámek po letech nenajdete, protože bude muset být odstraněn).

  • Najděte si své tajné místo. Branka u zahrady, rozhledna, místo, kde jste se poprvé potkali. Možností je mnoho

  • Zamilované zámky jako svatební dar. Buďte originální a věnujte svým přátelům nebo příbuzným něco, na co mohou ještě po letech vzpomínat. Zamknout se dá například tzv. časová schránka, využít můžete i text, který na zámek umístíte (říká se tomu gravírování) - například datum svatby nebo jména novomanželů.

 

Zámky lásky od ABUS 

T65AL/40

Tělo je vyrobeno z pevného lehkého hliníku
• Opláštěn vinilem s tématickým obrázkem
• Oko z kalené oceli
• Automatické uzamčení stlačením oka do těla zámku

průměr oka 6,5 mm

  72LL/40

• Lehký visací zámek z hliníku

• Možnost gravírování na tělo zámku

• 1 klíč k zámku

72/40 Love Lock

• Hliníkové tělo zámku
• Odolnost proti korozi
• Automatické uzamčení stlačením oka do těla zámku
• Šestistavítková cylindrická vložka


Chcete tento produkt prodávat? 

 Navštivte náš webshop.


NEJSTE OBCHODNÍK?

Najděte si nejbližího prodejce ABUS v naší 
mapě prodejců

 

Odkud se vzaly "zámky lásky"?

Na mostech velkých měst visí nepřeberné množství visacích zámků, které na kovová zábradlí věší zamilovaní, aby symbolicky vyjádřili svou pevnou lásku.

Možná si kladete otázku, kde se tato tradice vlastně vzala?  První zámky, od kterých byste klíč dnes hledali marně, nezačali na mosty věšet romantičtí milenci, ale naopak ti, kteří za láskou teprve mířili. V padesátých letech minulého století totiž italští vojáci v momentě, kdy jim skončila povinná vojenská služba, na oslavu svojí nabyté svobody zapečetili konec služby zavěšením zámků ze šatních skříněk na mostní zábradlí.

 

V 90. letech pak tuto tradici převzaly od drsných vojáků zamilované páry v Itálii, které jako důkaz vzájemné přízně začaly po celé zemi věšet zámky na mostní zábradlí a na sloupy veřejného osvětlení. Zvyk se postupně přenesl do velkých měst celého světa, a dnes tak můžete na podepsané důkazy lásky narazit téměř v každé evropské metropoli. 

Zamkněte si lásku na dva západy!

ABUS se rozhodl podpořit tuto tradici a vydal speciální edici visacích zákmků s designem navrženým na míru tomuto romantickému zvyku. Potěší všechny romantické duše, a jsou vhodné i například jako svatební dar. Na zadní straně visacího zámku je prostor pro vyrytí jména nebo datumu svatby apod. 

 

Pošlete nám i vaši fotku na abus@abus.cz!