Jak to dopadne, když hodíte tento zámek do nádrže s vodou?

 

Podívejte se na recenzi alarmového zámku ABUS Detecto 7000 RS1


 

 


 


Hledáte nejbližší prodejnu zboží ABUS?
 

 

mapa našich prodejců

 

 


STATISTIKA: Jak se kradlo v ČR v roce 2015

08.08.2016

Krádeže kol

V Česku počty odcizených kol kopírují nárůst obliby cyklodopravy, v letech 2014 a 2015 se dařilo tuto kriminalitu o něco zmírnit, v počtu na obyvatele jsme se tak dostali na úroveň Německa. Jak u nás, tak u západních sousedů se daří odhalit pětinu pachatelů," dočtete se v unikátní statistice, kterou připravil tým datových novinářů Českého rozhlasu


Podle tabulky, která zobrazuje počet krádeží kol na sto tisíc obyvatel (zdroj: policejní statistiky nahlášených případů u nás, na Slovensku a v Německu) vyplývá, že mírně klesá počet případů odcizení kola. Ročně tak jde o 68,8 ukradených kol v ČR na 100 000 obyvatel. Je třeba ovšem myslet na to, že jde o číslo, kdy lidé krádež skutečně nahlásili na policii.


zdroj: Český rozhlas

Vloupání do domů a bytů

Statisticky jsme na tom lépe než Německo v počtu vloupání: „U vloupání do obydlí se statistiky mezi Německem a Českem výrazně rozcházejí: Zatímco Česko i Slovensko evidují v posledních dvou letech propad, v Německu je tato kriminalita na vzestupu. Loni byl rozdíl mezi tuzemskem a západními sousedy téměř trojnásobný. Šéf kriminálky Mazánek vidí za úbytkem vloupání zejména lepší ekonomickou situaci a důkladnější zabezpečení majetku.," píše se na webu Českého rozhlasu.


V tomto případě se uvádí objasněnost jedna čtvrtina případů a v ČR 65,4 případů na 100 000 obyvatel. To znamená číslo srovnatelné s počtem ukradený kol.

Pravděpodobnost, že vám vykradou byt, je srovnatelná s tím, že vám odcizí kolo! Co proti tomu děláte?

zdroj: Český rozhlas


Jak se chránit proti vloupání?

JAK MÁTE ZAJIŠTĚNOU PANTOVOU STRANU OKNA PROTI VYPÁČENÍ?

ZABEZPEČENÍ PANTOVÉ STRANY OKNA

ČÍST ČLÁNEK

 

JAK JSTE NA TOM CELKOVĚ SE ZABEZPEČENÍM OKEN?

PŘEHLED KONTROLNÍCH OTÁZEK - OKNA

STÁHNOUT TEST