Jak to dopadne, když hodíte tento zámek do nádrže s vodou?

 

Podívejte se na recenzi alarmového zámku ABUS Detecto 7000 RS1


 

 


 


Hledáte nejbližší prodejnu zboží ABUS?
 

 

mapa našich prodejců

 

 


Podívejte se, jak se testují zámky

01.08.2017

Visací zámky ABUS: Cítit se dobře, znamená cítit se bezpečně

Visací zámky pro Vás vyrábíme už více jak devadesát let! Věděli jste, že nabídka visacích zámků ABUS je bezkonkurenčně nejširší na trhu a to i v celosvětovém měřítku? Potřebujete visací zámek do venkovního prostředí, na skříňku do posilovny, na zabezpečení nářadí nebo zahradního nábytku? Sháníte vysoce bezpečnostní zámky pro zajištění přepravních kontejnerů? Nebo se vydáváte na cesty a hodil by se Vám kódový zámek na zabezpečení příručních zavazadel? U nás si vždy vyberete! Prvořadý důraz samozřejmě klademe na použití kvalitních vstupních materiálů a na technické řešení, které zajistí dlouhou životnost a maximální odolnost proti překonání.


Visací zámky ABUS procházejí celou řadou testů, které zaručují jejích vysokou kvalitu. Ať už je to odolnost proti překonání střihem, krutem, páčením nebo odvrtání. Speciální testy prověřují odolnost visacích zámků proti korozi. To vše pod přísnou kontrolou v laboratořích.

 

 

Podívejte se, jak testy probíhají:


OVĚŘOVÁNÍ KVALITY PRODUKTŮ ABUS

TEST OPAKOVANÉHO POUŽITÍ

Záleží na požadavcích, ale některé zámky jsou testovány i více než 100.000 krát za účelem ověření, zda jsou všechny komponenty vhodné pro dlouhodobé použití.

TEST ZATÍŽENÍ VE STŘIHU

Používají se hydraulické čelisti, které měří, jak velkou odolnost má např. oko zámku při střihu. I na základě této hodnoty se poté určuje bezpečnostní třída zámku a jeho odolnost proti přestřižení.

TEST ZATÍŽENÍ V ŘEZU

Řízené pilové listy a kotouče různých materiálů a délek, které prověřují odolnost zámku proti přeříznutí. Měří se doba, po kterou se záme řeže a míra opotřebení zámku.

SPEKTRÁLNÍ ANALÝZA

Bezdrátové poplašné systémy a bezdrátové kamery musí splňovat přísné zákonné požadavky týkající se jejich zářivé emise. Toto se zkouší pomocí spektrálního analyzátoru.

ODOLNOST PROTI BRUTÁLNÍM ÚTOKŮM

Méně kvalitní zámky lze překonat např. silnými údery kladivem. ABUS testuje své produkty proti překonání úderem, a to při pádu zátěže různé hmotnosti z různých výšek.

 

TEST REAKCE NA RŮZNÉ KLIMA

V klimatické komoře se testuje, dle požadavků na konkrétní produkt, jeho přizpůsobení se různým teplotám a klimatických podmínkám.

TESTOVÁNÍ SOFTWARE

Procesory produktů z oblasti elektronického zabezpečení jsou v oblasti softwarového rozhraní.

VYHMATÁNÍ

Otevření zámku bez jeho poškození se zabraňuje tím, že sami lidé z ABUS testují tento zámek proti jeho překonání a přicházejí s vylepšujícími prvky cylindrických vložek.

TEST ODOLNOSTI V TAHU

TESTOVÁNÍ TVRDOSTI MATERIÁLU

Zabezpečení při tahovém namáhání, kdy je produkt do stroje, který zjišťuje, jak kvalitní je zabezpečení proti namáhání tahem a kde je bod zlomu.

Používá se v případě užití kalených ocelí. Produkt je pobroben třem zkouškám (Rockwell, Vickers nebo Brinella). Stanovuje se tvrdost a pevnost v tahu.