Jak to dopadne, když hodíte tento zámek do nádrže s vodou?

 

Podívejte se na recenzi alarmového zámku ABUS Detecto 7000 RS1


 

 


 


Hledáte nejbližší prodejnu zboží ABUS?
 

 

mapa našich prodejců

 

 


Nenechte se okrást novou fintou „šmejdů“!

30.03.2016

Na novou praktiku tzv. šmejdů upozorňuje Český rozhlas: Vykradli vám sousedy, a proto vám vyměníme zámek u dveří. I to můžete slyšet klidně dnes od podomního prodejce, který u vás zazvoní. Je v tom ovšem háček! 

 

Obzvlášť senioři jsou bohužel častou obětí triků tzv. šmejdů, tedy prodejců, kteří zneužívají důvěřivosti některých lidí, a lákají z nich i desetitisíce korun za zboží v mnohem nižší ceně.

 

Aktuálně se děje následující: u dveří zazvoní seriózně vypadající člověk, představí se například jako technik a nabízí vám možnost zabezpečit si dveře novou cylindrickou vložkou. Proč? Protože nedávno vykradli vaše sousedy. Vždyť jste přece slyšeli policejní auto!


 

 

„Těm lidem říkají, že museli určitě vidět projíždějící policejní auto,“ říká v rozhovoru pro Český rozhlas Dvojka právník časopisu dTest Lukáš Zelený.

 

Cenu nabídnou podle toho, jak vypadáte

 

Jak uvádí Zelený, tipují si člověka a podle toho, jak se mu jeví, nabídnou mu cenu.

 

„Báchorkou o vykradených bytech a domech v okolí se snaží přimět lidi k výměně vložky. Nabízejí speciální vložku, ale je to standardní zámek,“ říká Zelený a dodává:  „Ale vůbec vás nenapadne, kolik klíčů k zámku doopravdy existuje. Taky se nic nedozvíte o kvalitě a bezpečnostní třídě výrobku.“ 

 

Společnosti, které se takto chovají, jsou registrovány jako podomní prodejci a je problém následně zboží reklamovat.

 

Adresa firmy sice existuje, ale nikoho na ní nenajdete. Proto pokud přistoupíte ke smlouvě, je složité od ní odstoupit. Firma podle Zeleného zkrátka nereaguje.

 


 

Poslechněte si záznam celého rozhovoru s panem Zeleným a zkušenosti lidí, kteří takto naletěli. Původní článek zde.

 

 

5 × tip, abyste se nestali obětí „šmejdů“


  • Nenechte se vystrašit! Pokud ke krádeži došlo, je lepší poradit se s profesionály a odborníky. Můžete využít například naši mapu prodejců ABUS.
  • Neplaťte nic na místě! Obchody mají probíhat v obchodech, ne mezi dveřmi.
  • Nepouštějte nikoho do domu, můžete být i vykradeni! Trvá to i chvilku, než si skočíte například pro doklady.
  • Nenechte se přemluvit na výjimečnou slevu nebo speciální prodejní akci! Pokud jde o seriózní prodej, měla by vám být nabídnuta i později. Je to jen nátlak.
  • Nenechte si měnit cylindrickou vložku dveří od neznámé firmy. Nikdy nevíte, kolik dalších klíčů existuje.

 


Svěřte se raději do rukou profesionálů. Rádi vám poskytneme profesionální přístup a zkušenosti společnosti ABUS s více než 90 let trvající tradicí. 


MAPA PRODEJCŮ ABUS