Jak to dopadne, když hodíte tento zámek do nádrže s vodou?

 

Podívejte se na recenzi alarmového zámku ABUS Detecto 7000 RS1


 

 


 


Hledáte nejbližší prodejnu zboží ABUS?
 

 

mapa našich prodejců

 

 


Jak zabezpečit motorku přes zimu

07.11.2017

Připravili jsme pro vás před rychle se blížící zimou několik rad a tipů k zabezpečení motorky.


 Zdroj foto: pixabay, licence: free

 

Když pročítáte motorkářská fóra, zjistíte, že problém – kam s motorkou přes zimu – řeší každý po svém. Jeden ji schová ke kamarádovi do garáže, další betonuje sloupek poblíž domu, jiný využívá placené parkoviště a někdo dokonce navrhuje motorku na zimu rozebrat a nechat si ji v bytě. „Doby, kdy mohla být venku, jsou pryč,“ píše diskutující.

Ať už se rozhodnete pro jakékoli řešení, vždy narazíte na potřebu najít spolehlivý zámek. A obecně se dá říct, že ideální je trojkombinace: kotva, řetězový zámek, alarm.

Kotva WBA 100

Kotva do zdi nebo do podlahy ze speciální tvrzené oceli, kterou připevníte speciálními montážními šrouby (součást balení). Nemusíte se bát ani venkovního použití, protože odolává bezpečně korozi. Jde o skutečně masivní kus „železa“ a průměrem oka 16 mm. „Jeden z našich nejprodávanějších produktů, na českém trhu se moc podobných totiž neprodává,“ říká Radovan Vedral, jednatel firmy ABUS v Česku.

Podívejte se na video, jak se kotva připevňuje >>

Řetězový zámek Steel-O-Chain Ivy 9100

10 mm silný čtyřhranný ocelový řetěz s kvalitním uzamykací systémem ABUS má stupeň zabezpečení třináct. Oceníte, že se vyrábí v délkách 85 až 170 cm. Je pokrytý ochranným plášťem, nehrozí poškrábání motorky.

 

 ABUS Ivy 9100

Alarm 8077 Granit Detecto

Elektronický zámek na kotoučovou brzdu s alarmem 110 dB je dostatečně hlasitý, navíc v sobě má ukryté chytré 3D čidlo, které spustí poplach při změně polohy zámku, ne když někdo projde blízko. Opět platí spolehlivá odolnost proti korozi, ABUS X-Plus uzamykací systém navíc nabízí vysokou ochranu proti nežádoucí manipulaci.