Jak to dopadne, když hodíte tento zámek do nádrže s vodou?

 

Podívejte se na recenzi alarmového zámku ABUS Detecto 7000 RS1


 

 


 


Hledáte nejbližší prodejnu zboží ABUS?
 

 

mapa našich prodejců

 

 


Doporučení letiště ČR: Pořiďte si speciální zámek

17.07.2019

 


Také pražské letiště kontroluje přítomnost stop po výbušninách v přepravovaných zavazadlech. Bezpečnostní obsluha může vytipovaná zavazadla otevírat a pomocí stěru zjišťovat přítomnost výbušných látek. Jde o opatření, které je běžné například na letištích v USA nebo sousedním Německu a letiště si od něj slibuje větší bezpečí cestujících.

 

Pasažéry letiště vyzvalo, aby pro zabezpečení zavazadel používali zámky, které může bezpečnostní obsluha otevřít bez poškození.

 

„Abychom se mohli srovnávat s nejbezpečnějšími letišti Evropy, je potřeba bezpečnostní opatření neustále zlepšovat a reagovat na aktuální situaci," uvedl pro ČTK Milan Špaček, člen představenstva Letiště Praha odpovědný za oblast bezpečnosti.

 

Najděte si nejbližší prodejnu zámků ABUS v mapě prodejců >>


Speciální zámek pro lety do zahraničí předejde poškození

Jak uvádí dále Letiště Praha, cestujících se tento postup nijak nedotkne. Během samotné kontroly nebudou přítomni a o jejím provedení se dozvědí podle pásky s upozorněním, kterou bude zapečetěno. Uvnitř zavazadla pak najde zprávu o průběhu kontroly a podrobnější informace včetně instrukcí jak postupovat, pokud bylo například zavazadlo poškozeno.

Aby bylo možné předejít poškození zavazadel nebo zámků, doporučilo letiště používat certifikované takzvané TSA zámky, které jsou označeny znakem červeného diamantu. Tyto zámky mohou pracovníci ostrahy odemknout speciálním klíčem bez toho, aby je jakkoliv poškodili.

 


Proč speciální zámek?

Pokud jste si dosud zabezpečovali zavadla vlastním zámkem, můžete o něj v případě kontroly přijít. Zaměstnancí letiště totiž budou mít právo zavazadlo otevřít i za cenu poškození zámku. Tomu předchází právě speciální úprava. ABUS jako jedna z mála firem na českém trhu nabízí  tyto zámky již několik let. Dosud je využívali především cestující do USA, kde tyto kontroly probíhají běžně. 

 


 
Combination lock 148TSA

Tato varianta zámku na zavazadlo má pružné kabelové oko pro zabezpečení kufru, které má průměr 2 mm a individuálně nastavitelný třímístný kód. Otevírá se nastavením správného kódu a stisknutím tlačítka na boku. Umožňuje doplnit na kartičku jméno a adresu pro případ ztráty zavazadla.

 

V případě, že vidíte červený indikátor, proběhla kontrola kufru a na letišti zámek otevřeli. Zpět se vrátí otočením o 360° a lze ho znovu použít.

 

VIDEO: Jak nastavit kód zámku TSA

 

 

147TSA  146TSA 

Průměr oka zámku je 3 mm, ostatní funkce jsou stejné. Pokud dojde ke kontrole zavazadla a otevření zámku, dozvíte se to díky červenému indikátoru.

 

POZOR! Nejsme e-shop ani přímý prodejce, pouze distributor.

Najděte si nejbližšího prodejce těchto zámků v naší mapě obchodních partnerů >>.

 

 

 

 

Co chcete dělat dál?