Jak to dopadne, když hodíte tento zámek do nádrže s vodou?

 

Podívejte se na recenzi alarmového zámku ABUS Detecto 7000 RS1


 

 


 


Hledáte nejbližší prodejnu zboží ABUS?
 

 

mapa našich prodejců

 

 


Jakeš měl na Dakaru štěstí a zámky ABUS

18.01.2017

Slovenský jezdec Ivan Jakeš byl letos při třetí etapě slavného závodu, který vedl i argentinskými horami, zasažen bleskem. Napínavý příběh má naštěstí šťastný konec.

Zdroj: FB fan stránka Ivana Jakeše

 

„Ivan přišel do bivaku s tím, že ho trefil blesk, stalo se to zřejmě velmi blízko. Stěžoval si, že nevidí na jedno oko a neslyší na jedno ucho. Takový zážitek na Dakaru asi ještě neměl,“ říká Jan Žgravčák pro Český rozhlas.

 

Zachránily ho pneumatiky

 

„Jsem z týmu Ivana Jakeše, pomáhám mu jako team manager. Ivan dostal elektrický šok od blesku. Díky pneumatikám nebyl uzemněný a tím pádem se zdá, že jeho zranění nejsou vážná. Ale bohužel musí na vyšetření. Doufáme, že se zítra bude moct zúčastnit závodu. Ivan je extrémně silný a trénovaný, takže jsem přesvědčený, že zítra nastoupí,“ vysvětlil manažer týmu Kvetňanský. 

 

Nevíme, jestli se dá v tak náročném závodě mluvit jednoznačně o štěstí nebo smůle, každopádně Ivan Jakeš "zvládl" zásah bleskem, ale nakonec ho na Rallye Dakar zastavilo zlomení ruky v 5. etapě závodu. Vyčerpaný, ale šťastný se tak 9. ledna vrátil domů.

 

Ivan Jakeš startoval v roce 2016 na Dakaru podesáté, v roce 2013 skončil čtvrtý. Jde o vynikajícího jezdce, vysoké cíle měl i před Dakarem v roce 2015. Tehdy startoval na KTM Rally Replica 450 za Jakeš Dakar Team, který tvořili i mechanik Jaroslav Beran a kondiční trenér Marián Smyčka.

 

Právě Jaroslav Beran nám poslal několik fotografií přímo ze závodu a jak si můžete všimnout, jsou na nich mimo jiné naše zámky na motorku ABUS Granit Detecto 8077 Red, které jsme týmu na cesty věnovali.

 

8077 red Granit Detecto

 

 

 

Jsme rádi, že je Ivan Jakeš v pořádku zpátky doma a těšíme se na další ročník, ve kterém jistě znovu odstartuje.